Problem zbędnego owłosienia dotyczy wielu pań. Oczywiście obecnie mamy na rynku tak wiele różnych metod depilacji, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Faktem jest jednak, że takie metody, jak np. golenie, chociaż bezbolesne, jednak są zupełnie nietrwałe. Z kolei depilacja cukrowa lub woskiem, chociaż dają dobre efekty, związane są z bólem. Może wyjściem jest nowoczesna depilacja laserowa? Trzeba jedynie wybrać salon kosmetyczny, który swoim klientom oferuje bezpieczną, skuteczną depilację laserową przy użyciu nowych, przetestowanych, w pełni sprawnych laserów.  Zabiegowi takiemu możemy poddać się w jednym z licznych gabinetów urody w Kielcach. Aby znaleźć dobry salon kosmetyczny [➙swiaturody.com Kielce], musimy jedynie wpisać w wyszukiwarkę frazę „kosmetyczka Kielce” lub podobne słowa kluczowe. Tak można szybko znaleźć niezbędne informacje.

Kiedy depilacja laserowa jest szczególnie wskazana? Oczywiście na zabieg trwałego usuwania owłosienia może zdecydować się każda osoba. Jednak osoby z jasnymi włosami na ciele, z rzadkim owłosieniem itd., mogą pozostać przy tradycyjnych metodach jak woskowanie czy golenie, jeśli tylko zabiegi te nie są dla nich zanadto uciążliwe. Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana osobom z gęstym owłosieniem na ciele, a także wszystkim tym, u których zauważalna jest tendencja do wrastania włosów w skórę, co prowadzi do powstawania nieestetycznych i bolesnych stanów zapalnych (charakterystyczne krostki i grudki na skórze). Ogromnym atutem jest fakt, że dobrze przeprowadzona depilacja laserowa to zabieg, który nie tylko pozwala na usunięcie owłosienia, ale także leczy powstałe stany zapalne. Ważne jest, że z pomocą lasera można skutecznie usunąć włosy (całkowicie lub prawie całkowicie) z każdej wybranej części ciała. Co prawda zabieg trzeba powtarzać kilkakrotnie, jednak efekt jest naprawdę spektakularny. Depilacja laserowa, chociaż jest bezbolesna, w pełni komfortowa, to jednak wymaga spełnienia kilku warunków. Przede wszystkim nie jest to zabieg przeznaczony dla osób, które zażywają leki światłouczulające albo które mają bardzo opaloną skórę. Także infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe stanowią poważne przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej w danym miejscu. Także osoby chorujące na nowotwory oraz kobiety w ciąży muszą zrezygnować z depilacji tego typu. Zresztą w doświadczonym salonie każda klientka zostanie na pewno dokładnie wypytania o wszystko, co mogłoby być przeciwwskazaniem do depilacji.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>