Każda z nas wielokrotnie miała okazję się przekonać o wadach manicure tradycyjnego. Czasami wiele do życzenia pozostawia jakość lakieru – mimo malowania cienkimi warstwami i tak nie chce do końca zastygnąć. Robimy wieczorem manicure, idziemy spać, a rano odkrywamy, że na świeżo pomalowanych paznokciach odbiła się nam poduszka lub włosy i powstały „wzorki”. Nie mając wiele czasu na malowanie nie zdążymy dobrze wysuszyć lakieru i przy powrocie do naszych codziennych obowiązków nagle niechcący zdrapujemy go sobie z paznokci i chodzimy potem z niestarannym manicure albo musimy poświęcić dodatkowo czas i go poprawić. Poza tym wiele do życzenia pozostawia zwykle jego trwałość – niektórym z nas odpryskuje jeszcze tego samego dnia. Pojawiło się na szczęście rozwiązanie, które pozwala nam zaoszczędzić czas. Jest to manicure hybrydowy, czyli wykonywany za pomocą specjalnych lakiero-żeli, które utwardza się w lampie UV. Jego ogromną zaletą jest to, że mamy dzięki temu bardzo dużo czasu na staranne pomalowanie paznokci oraz ewentualne poprawki, czy też dokładne wykonanie zdobień zanim lakier zastygnie. Po wysuszeniu go w lampie możemy natychmiast powrócić do swoich obowiązków i nie martwić się, że zniszczymy sobie świeżo wykonany manicure – nic nam się nie zdrapie i nie odciśnie, ponieważ lakier jest idealnie utwardzony.

Jest niezwykle trwały – możemy się cieszyć perfekcyjnie pomalowanymi paznokciami nawet przez 3-4 tygodnie, co pozwala nam zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Z drugiej strony jest to dość czasochłonna procedura, ale ten problem rozwiąże po prostu wizyta w salonie kosmetycznym w Warszawie (Świat Urody). Stolica jest miastem, w którym większość kobiet woli udać się do kosmetyczki niż samodzielnie wykonywać ten zabieg. Jest on bardzo łatwo dostępny i możemy liczyć także na korzystne ceny. Regularne wizyty w gabinecie co 3 tygodnie będą dla nas tańsze niż kupowanie zestawu startowego i samodzielne wykonywanie hybrydy. Profesjonalistka wykona całość w godzinę, a nam to samo może zająć o wiele więcej czasu. W trakcie wizyty w gabinecie możemy sobie usiąść i wypić kawę, zrelaksować się i porozmawiać, podczas gdy kosmetyczka będzie malować nasze paznokcie. Główną zaletą hybryd jest właśnie to, że pozwalają nam zaoszczędzić czas.

This article has 2 comments

  1. Anet Reply

    Lepiej iść do profesjonalistki, z pewnością kosmetyki jakimi dysponuje są o niebo lepsze niż te kupione w tzw. „zestawach startowych”.

  2. Koti Reply

    W dobrym salonie robią przepiękne paznokcie, a do tego jest szeroki wybór kolorów i wzorów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>