Korzystanie  usług stomatologa ➨ dakini.org.pl/korzystanie,stomatolog w naszych czasach jest czymś oczywistym. To jedyny sposób na zachowanie pięknego uśmiechu. Niestety wraz z wiekiem większość osób traci swoje naturalne zęby z różnych powodów. Najczęstszym jest niedostateczna higiena oraz próchnica bądź parodontoza ➨ wikipedia.org/wiki/zapalenie_przyzebia. Każda osoba, która posiada ubytki zębowe stara się je uzupełnić różnymi metodami, które obecnie są dostępne na rynku stomatologicznym. Bardzo popularną metodą są mosty protetyczne. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają jedynie częściowe braki w swoim uzębieniu. Metoda ta zapewnia ogromny komfort użytkownikowi oraz nadaje niezwykle naturalny wygląd. Protetycy starają się, aby sztuczne zęby posiadały taki sam odcień jak pozostałe zęby pacjenta. Dzięki temu mostek protetyczny nie będzie się odróżniał. Ten rodzaj protez mocowany jest na zębach pacjenta, które muszą być odpowiednio przygotowane. Są one zakładane na stałe, co powoduje, że pacjent może cieszyć się większą swobodą. Mosty protetyczne zapewniają nie tylko estetyczny wygląd twarzy, ale także zapobiegają wystąpieniu szeregu powikłań. Ubytki w stanie uzębienia mogą być powodem szerzenia próchnicy, ponieważ w miejscach tych często gromadzi się pokarm. W miejscach, w których występuje luka zębowa może dochodzić także do przemieszczania innych zębów oraz przedwczesnego zaniku kości szczęki, które występują w bezpośrednim sąsiedztwie.

Mosty protetyczne mogą być wykonane z różnego rodzaju tworzywa. Znajdziemy zarówno mosty ceramiczne jak i kompozytowe, które najczęściej wykorzystywane są przez niedługi okres czasu. Aby uzyskać tego typu protezę należy skontaktować się ze stomatologiem ➨ dentysta-stomatolog.com/krakow,1.html, który określi czy rozwiązanie to jest wskazane w danym przypadku. Następnie należy złożyć odcisk zgryzu oraz dopasować kolor implantów do koloru kości zębów. W wyniku długotrwałego używania mostków protetycznych oraz niewłaściwej pielęgnacji może dość do szeregu powikłań. Jednym z najczęściej występujących jest próchnica. Bardzo często dochodzi także do zapalenia przyzębia oraz martwicy. Osoby korzystające z tego rodzaju sprzętu są także narażone na utratę naturalnych zębów. Wszystkiego o mostkach protetycznych można dowiedzieć się w gabinetach stomatologicznych, w których z pewnością zostaną nam przedstawione wszystkie etapy tego zabiegu oraz możliwe powikłania. W Krakowie funkcjonuje wiele ośrodków zajmujących się tego typu problemami. Możemy je znaleźć przez internet lub pytając wśród znajomych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>